Drukowanie w 3D na prusa i2

3dPrinting_logo_dkBlue

 

Na początku chcę gorąco powitać wszystkich czytających ten artykuł.

A mianowicie zajmiemy się rzeczą tak prostą jak sznurek w kieszeni. Chodzi o drukowanie obiektów w 3D. Jako, że to pierwszy wpis w tej kategorii, omówię tylko to czym będziemy się zajmować. Mianowicie mamy do testów taki oto sobie zestawik:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oto jedna z najprostszej drukarki 3D, Mendel Prusa i2 zaprojektowana poprzez czeskiego konstruktora . Teraz wszyscy się mogą doczepić i powiedzieć ” Ale tam bałagan, przewody  wcale nie poukładane, to nie nadaje się do użytku domowego i nie powinno w ogóle ujrzeć światła dziennego, itp. itd”. Ok, ok, ok macie rację. Jednakże ja nie widzę sensu po cóż miałbym składać wszystko do kupy skoro drukarka jest do sporych przeróbek, co chwilę są odpinane/dopinane przewody i ma przed sobą do przejścia nie jeden test. Wszystko jest zaplanowane i powstanie ładne estetyczne urządzenie.

 

Dane techniczne drukarki:

  • Filament 3mm, obecnie drukuję z ABS
  • elektronika Teensylu
  • Firmware Merlin wersja 1.0.0 RC2
  • Zasilanie: w tym momencie 3 oddzielne sekcje; trafo 24V 300VA do zasilania stołu grzejnego sterowane poprzez jakiś samochodowy przekaźnik; trafo 12V, 25A (tak wiem za duże) do zasilania grzałki(rezystorów grzejnych) głowicy sterowane poprzez przekaźnik elektroniczny; zasilacz Lenovo 20V, 65Wat do zasilania elektroniki.
  • pole robocze to 200x190x100 (oś Y ograniczona przeze mnie do 190mm z powodów technicznych)

Planuję przerobić grzanie głowicy i zastosować grzałkę ceramiczną 24V 40Wat, zrobić coś ze stołem grzejnym by można było go dobrze wypoziomować, zamontować wentylator chłodzący wydruk oraz podnieść całą drukarkę, a elektronikę wraz z zasilaniem umieścić pod nią i wyprowadzić na zewnątrz tylko sam panel sterujący. Tak więc roboty mamy dużo, a wszystko postaram się opisać w kolejnych artykułach.

Cel:> 

uzyskać jak największej bezawaryjność drukarki przy zadowalającej jakości wydruków.

To na tyle dzisiaj, jeśli macie jakieś pytania bądź propozycje to chętnie odpowiem. W kolejnym odcinku opiszę o elektronice Teensylu oraz jak podłączyć do niej panel lcd zaadoptowany z elektroniki RAMPS.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

smart controler z RAMPS-a podłączony do elektroniki Teensylu

 

Pozdrawiam Nondzu