Visual Studio Express

images

Każdy zna ten pakiet środowisk do programowania ze stajni Microsoftu, obecnie już prawie jest gotowe VS 2014 niemniej  wersje 2012 i „kafelkowa 2013” jakoś mnie nie urzekły dlatego będę bazować na VS 2010.

W tym cyklu artykułów związanych z programowaniem głównie z VS C#, nie mam zamiaru prowadzić kursu od podstaw i zakładam, że każdy czytający miał styczność z tym środowiskiem i potrafi otworzyć projekt CLR czy WPF.  Dzięki czemu mam nadzieję iż uda się mi przekazać różne sztuczki czy też sposoby na rozwiązanie konkretnych problemów.

imgres

 

Na wstępie wypada jednak co nieco przedstawić to zintegrowane środowisko programistyczne, które promuje Microsoft.  Tak więc Microsoft C# jest językiem opartym o specyfikację ECMA/ISO utworzonej przez Microsoft na której bazuje język C#. Pomimo istnienia wielu implementacji  Visual C# jest wybierany najczęściej przez programistów.  Nie dziwi więc nikogo fakt iż w większości odniesień do C# znajdujemy wyniki odnoszące do Visual C# :)

Visual C# ma związek z marką innych języków programowania firmy Microsoft jak

  • Visual Basic
  • Visual FoxPro
  • Visual J#
  • Visual C++

Obecnie promowane jest te? F# i inne, których cechą wspólną jest graficzne IDE oraz wsparcie dla szybkiego tworzenia aplikacji okienkowych dla systemu Windows. Visual C#  jest tez stosowany przy tworzeniu gier dla Windows i Xbox Live z pomocą  Microsoft XNA oraz ASP.net  przy tworzeniu stron internetowych czy też aplikacji opartych o środowisko .net Framework.

Download-Microsoft-Visual-Studio-2012-Express-RC-for-Windows-8

 

VS_NewApp

 

W tym miejscu warto wspomnieć szerzej o Visual Studio Express, które firma Microsoft udostępnia za darmo  mimo iż posiada drobne ograniczenia. Jednak pozwala na pisanie aplikacji przez hobbystów i studentów bez zakupu wersji profesjonalnych przeznaczonych dla wytrawnych programistów. Licencja VS Express pozwala też na tworzenie aplikacji komercyjnych. Pakiet Visual Studio Express cały bądź tylko to co nas interesuje można pobrać tutaj :

Microsoft Visual Studio Express

Oczywiście można też z powyższego linku pobrać  wersję testową  na 90 dni Pełnego pakietu VS PRO. Jednak polecam wszystkim EXPRESS.

images

 

Zatem miłego pobierania i instalowania środowiska, natomiast tych co chcą zacząć od „zera” odsyłam do poradników :

Poradniki Visual C#

gdzie znajdziecie świetny poradnik dla początkujących oraz wiele szybkich poradników pokazujących rozwiązania dla wielu różnych potrzeb w aplikacji i nie tylko..

Tymczasem miłego czytania i do zobaczenia w następnym artykule o VS C# gdzie zajmiemy się tworzeniem różnych niekoniecznie mających sens rzeczy.

vss