Visual C# — szyfrowanie …. część II

encryption_3

Tak umiemy już co nieco zaszyfrować , ale nasze metody szyfrowania są i pozbawione polotu i takie sobie ….  wprawdzie działają , niemniej z ich wyrafinowaniem można by polemizować. Więc postaramy się je trochę poprawić ….  W zasadzie nie będzie to też nic wielkiego, ale ma za zadanie Was tak nieco podkusić do szyfrowania :P

Przechwytywanie22

 

Takie mniej więcej coś tworzy nasz hmm…. jakby to szumnie powiedzieć szyfrator …. Jednak mało to eleganckie nawet dla nas wiec jak wspomniałem możemy to nieco zmienić  np. na HEX …. Jak wspomniałem w poprzedniej części możemy sobie nieco rozszerzyć kod tak by podczas szyfrowania przekształcał go na HEX :) Masło maślane … HEX , Hexa  Hexem pogania … nic do ujęcia i dodania ….  ale … właśnie napiszemy sobie małą metodę która się tym zajmie …

Jak widać konwersja jest bardzo prosta i nasz tekst trafia jako string do tablicy , gdzie jest modyfikowany na 2-cyfrowy HEX  nic specjalnego i bardzo prosta sprawa :)

Przechwytywaniexxx

Teraz nasz text wygląda np tak … no tak , ale to żadne kodowanie i łatwo to odszyfrować ….  tak racja, ale przecież nie kodujemy tu nic jeszcze tylko konwertujemy stringa, do HEX :)  Tymczasem właściwym kodowaniem zajmie się metoda KodujBajty :)

Jak widzicie podobnie jak w części poprzedniej wszystko wygląda :)  Więc nie będę się rozpisywał gdyż tez korzystamy metody szyfrowania AES :)

i to na tyle jeśli chodzi o szybkie kodowanie …..

Teraz już wiecie jak sobie radzić :)