Terminal Debugowy?? Czemu nie :)

GNOME_Terminal_logo

 

Coś ostatnio mam wysyp różnych dziwacznych programików wspomagających :) ale chyba przydatnych, prawda ?? Nie ? No trudno, może się teraz uda… Niniejszym przedstawiam SunDEBUnal …. Co to takiego ??

DEBUnal to po prostu skrót od  DEBUG Terminal  czyli terminal wspomagający wyłapywanie błędów w programie, ale uwaga – nie debuguje on na zasadzie DEBUGERA,  nie, nie, nie, ale w określony sposób reaguje na zaszyte kluczowe komendy w programie wysyłane na terminal. Ale po kolei :

Główne okno programu :

Przechwytywanie

 

jak widać klasycznie i przejrzyście ….

Ostatnie ustawienia portu COM  są zapamiętywane i stosowane przy kolejnym uruchomieniu programu. Ikonka połączenia jest jednoznaczna i po połączeniu program działa jako terminal …

Przechwytywanie1

 

Jak widać po połączeniu oczekuje na dane a gdy one nadchodza :

Przechwytywanie33

 

robi to co inne terminale czyli pokazuje je :)

Jednak trochę się różni za sprawą tej części okna:

Przechwytywanie

 

Oczywiście wiadomo że górna część  wysyła komendę lub ciąg znaków na RS232 ale poniższa klawiatura umożliwia szybkie wysłanie znaku  z opisu  lub przypisanej w ustawieniach komendy .

Klawisz DEBUGER  pozwala na nawiązanie połączenia z wirtualnym portem COM  i analizę nadchodzących danych – na razie nie będę opisywał  dokładnie.

Nowe okno  – otwiera nowe okno terminala gdzie można przekierować stream nadchodzący.

Ponadto terminal reaguje na rozkazy nadchodzące z portu COM i wykonuje akcję zgodnie z opisem :

Przechwytywanie

 

Program też chowa się do Traya, a większość już przywykła do moich klawiszy kuleczkowych i wie co znaczą jednak Tooltipy zawsze zostawiam .

Puki co wiele rzeczy jeszcze jest wyłączonych w programie a inne powstają. To dopiero wersja  0,2 Alpha, ale mam nadzieję  że się wam pomysł spodoba i będę mógł go rozwijać tak by służył dobrze.


 

Udostępniam więc nową wersję 0.6 A SunDEBUnala do testów ,

Przechwytywanie

 

O ile nic nie zmieniło się w działaniu głównego okna, to został dodany moduł MultiCOM pozwalający na pracę z wieloma Portami COM na raz w różnych trybach.

PrzechwytywanieOstatnim elementem będzie dodanie  modułu DEBUG  i Analizatora danych ..  Nowe wersje można sprawdzić i pobrać z programu.

 

Miłego testowania.

 

6 myśli w temacie “Terminal Debugowy?? Czemu nie :)

  1. Aktualizacja będzie niebawem i będą już działać komendy specjalne, oraz program już będzie sam informował o aktualizacjach :) oraz pojawi się wersja EN

    • Jak z aktualizacją, nadchodzi? Pełna funkcjonalność będzie dostępna na warunkach podobnych do programu katalogowania elementów?

  2. Można już pobierać uaktualnioną wersję SunDEBUnal 0,3A. Od tej pory też sprawdzenie nowych wersji jest dostępne w programie , na stronie będę informował tylko o istotnych większych zmianach. Miłego używania … Uwaga !! Na razie program wymaga połączenia z siecią.

Możliwość komentowania jest wyłączona.