SunSOFT – LGT8F88A HEX Uploader

SunSoft1

Jak wiecie dręczę ostro Klona Megi88  czyli LGT8F88A na płytce ITEADUINO LITE, płytka fajna, procek jest OK ale …. No właśnie ale…. brak programatora ogranicza nas do używania zmodyfikowanego środowiska ARDUINO IDE ….

Zasadniczo nie mam z tym problemu w sumie lubię sobie w duino popisać i jest ok niestety odczuwam niedosyt … i postanowiłem sobie pisać w Eclipse z WinAVR. Jest OK  program skompilowany i … czym tu wgrać HEXA ??

Przydałoby się mieć Programator/Debuger  dla LGT8F88A  no ale jeszcze nie dotarł :(

im131218003_1

SWDICE mkII by się naprawdę bardzo przydał oj tak tak …. ale jak się niema co się lubi… przecież jest bootloader prawda … wystarczy się z nim dogadać :)

I tym sposobem powstał program:

Przechwytywanie

 

Program używa nieco zmodyfikowanego AVRDUDE  i jego zadaniem jest tylko i wyłącznie wgrać wsad do naszego LGT8F88A  zawartego na płytce ITEADUINO LITE

Niema w nim za wiele OPCJI na razie , ale to taka wersja w sumie testowa programu. Całość ogranicza się do wybrania portu COM na którym jest podłączone nasze Iteaduino Lite i Wybranie pliku HEX do wgrania , a następnie kliknięcie na przycisk FLASH po chwili zostaniemy poinformowani o WGRANIU wsadu:

Przechwytywanie

lub o Błędzie :) Jeśli coś poszło nie tak..

Przechwytywanie

I to wszystko.

 

    UWAGA !!!!!!!!!!!

PROGRAM WGRYWA TYLKO DO ITEADUINO LITE Z MIKROKONTROLEREM LGT8F88A …   NIE NALEŻY PRÓBOWAĆ UŻYWAĆ Z MIKROKONTROLERAMI  ATMELA.

ZA NIEWŁAŚCIWE UŻYWANIE PROGRAMU AUTOR NIE ODPOWIADA !

Z czasem dodam inne mikrokontrolery , niemniej na tę chwilę potrzebowałem LGT8F88A mam nadzieję że się wam przyda :)

LGT8F88Uploader
LGT8F88Uploader
LGT8F88Uploader.7z
358.0 KiB
25 Downloads
Szczegóły