SunPYRO 8 Ch Control … part one

sunsoft

 

Już po Nowym ROKU.  Niemniej  na sylwestra wystrzałowa zabawa być musiała  i oczywiście nie obeszło się bez systemu sterującego odpalaniem fajerwerków, w sumie nic wielkiego program na PC komunikacja UART z układem wykonawczym opartym o i tu was zaskoczę  — ….

opisywane wcześniej STM32F030 BieduVERY  :) Tak ten mały potworek do naszego celu jest idealny :) Ale tu zaprezentuję tylko w sumie program na PC, a w miarę możliwości  i czasu przedstawię też konstrukcję sprzętową wraz z firmware …

Program w sumie jest prosty i jak zawsze napisany w VS C#

Przechwytywanie

 

Okno główne pozwala na połączenie się z modułem sprzętowym na wybranym porcie COM.  Prędkość transmisji jest ustalona na sztywno  na 19200bps, a informacja o połączeniu z modułem pokazuje się poniżej wraz z wersją firmware.

Układ dysponuje 8 kanałami wykonawczymi bowiem nasze BieduVery  i obejmuje PORTA  na pinach PA0 do PA7 . Poniżej sekcji połączenia widzimy TIMER :

Przechwytywanie1

 

umożliwia on zdalną pracę układu według ustawień w oknie /INFO/ , pole Sekwencji zapłonu umożliwia  sterowanie wyjściami podobnie jak w sequencerach,  czyli widzimy tam matryce 8×8 pól która jest czytana od lewej i każda kolumna jest po wczytaniu wystawiana na wyjście układu wykonawczego :

Przechwytywanie3

 

co po uruchomieniu widać w sekcji Zapalniki …  Sekwencję zapłonu możemy zapisać na dysku lub wyczyścić wszystkie wybrane pola. Po kliknięciu na Wyczyść pojawia się też możliwość wczytania sekwencji.  Natomiast  w sekcji  Zapalniki  możemy sprawdzić ich stan i jednocześnie ustawić wszystkie na „0” Off .. w oknie dialogowym .

Całość odpalała fajerwerki , ale może też pracować jako 8 kanałowy sterownik laserów lub oświetlenia na małych imprezach.

Poniżej widzimy  przyciski :

Przechwytywanie

 

/AKTYWUJ WYJŚCIA/  oraz START  , jest tu małe zabezpieczenie które uniemożliwia przypadkowe uruchomienie układu klawiszem START bez wcześniejszej AKTYWACJI WYJŚĆ.  Start działa na 2 sposoby,  uruchamia ustawioną sekwencję lub pozwala na ręczne sterowanie wyjściami  lub pracę czasową (wg TIMERA)  co wybieramy w oknie dialogowym po wciśnięciu klawisza. SEQ  wiadomo uruchamia sekwencję , MANUAL uruchamia sterowanie ręczne klawiszami numerycznymi 0-7 na klawiaturze (ON/OFF) oraz ALL ON  – klawisz HOME i ALL OFF klawisz END , Oraz TIME gdzie ustawiamy opóżnienie i po zatwierdzeniu klikamy na START w sekcji TIMERA.

Ikonki ….

Przechwytywanieod lewej :   Info/ustawienia  , Tray , Zamknij, Program w wersji BETA nie wszystko jeszcze pracuje jak powinno a można by też dodać więcej funkcji. Co może powoli też uczynię do następnego Sylwestra  :)

Fragment kanonady z użyciem  SunPYRO 8Ch Control  :)

Miłego ….