SunMAGB — już niebawem

sunmagb1

Tak coś mnie natchnęło i postanowiłem zamiast kontynuować wersję SunMAG_LE  w wydaniu  3.0  zmienić całkowicie założenia i wprowadzić wersję SunMagB  …

Oczywiście ze znanych i dostępnych już teraz rzeczy nie będę rezygnował , a wręcz ulegną one dużej zmianie i poprawie ….

Etykietki

Obecna wersja dostępna jest dość uboga …  ale wystarczająca  niemniej w  „B”  będzie dostępna współpraca z drukarkami etykiet TSC TTP 384 M

drukarka-etykiet-samoprzylepnych-tsc-ttp-384-m-1900345920oraz Intermec PB50

pb50_07_pro4b_posnet_fancybox

Akurat do tych drukarek i ich SDK mam dostęp , postaram się z czasem dodać też popularne Dymo czy Zebry … Tymczasem jeśli nie zostanie wykryty sterownik drukarki wyświetlone będzie podstawowe okno podobne do znanego już teraz z wersji SM2 v2.69.

Wyszukiwanie :

Tu też daleko idące zmiany ….  Poza wyszukiwaniem znanym  z obecnych wersji dostępne będzie wyszukiwanie zaawansowane …

34220-5299181-7y

Tak będzie ono pozwalać na wyszukanie układu na podstawie potrzebnych peryferii. Myślę że to też usprawni funkcjonowanie.

Do małych domowych magazynków będzie istniała możliwość zakupienia sprzętowego wspomagacza wyszukiwania…

Urządzenie będzie pracować przez USB lub WiFi i będzie po wybraniu opcji Pokarz podświetlać szufladkę z elementem.  Oczywiście podstawowa wersja będzie pozwalać na pracę z  szafkami  5×4  czyli 20 szufladek , ale będzie można rozbudowywać moduły, podobnie jak szafki .

(niemniej nie wiem na razie czy będzie taka w ogóle potrzeba)


Niektóre opcje nie będą dostępne dla pracujących ze stara bazą danych gdyż będą dodane różne dane dodatkowe , jak choćby pdfy  czy  pinouty .


Przychód

W tym oknie również pojawi się opcja wyszukania istniejącej pozycji. W momencie wpisywania Symbolu nastąpi wyszukanie wartości.


Kolejną zmianą będzie wprowadzenie nowego systemu przechowywania i kontroli licencji … poniekąd już w dużej mierze wprowadzone w 2.69f,  Niemniej jest bardzo prawdopodobne, że będzie wymagane wprowadzenie odrębnego klucza – który użytkownicy obecni otrzymają  gratis , po wprowadzeniu wydania , ale tylko po zgłoszeniu się emailem.

W nowej wersji może się tez pojawić system doładowania konta SMS (subskrypcja miesięczna)  ale dotyczyć będzie ona tylko tych co zdecydują się na użytkowanie SM_B z bazą w chmurze opartą o usługi AZURE.  Ta usługa daje tez wiele możliwości  np dostęp do bazy z każdego miejsca na świecie , dostęp na urządzeniach przenośnych jak :

  • tablety
  • smartfony

oraz przez interfejsy WEB oparte na technologi SilverLight.

(w/w urządzenia pracujące tylko i wyłącznie pod kontrolą Win 8/8.1 i 10)


Projekt

Pojawi się nowe okno projekt (tym samym zniknie Rezerwacja z Rozchodu) w oknie tym będzie można  zapisać  zestawienie elementów do projektu oraz wykonać ich rezerwacji a w razie braku złożyć zamówienie.

Działać będzie tak że:

Podamy nazwę projektu następnie wybierzemy wyszukiwanie ręczne lub poprzez plik BOM z EAGLE.

Wersja testowa okna powinna się pojawić z nadejściem wersji 2.70 w celu sprawdzenia założeń.


W oknie zestawień pojawi się opcja zamówienia , ale  tu ciekawostka gdyż prawidłowo działa mi narazie generowanie zestawienia do zamówienia dla FARNEL  na chwilę obecną będzie tylko  FARNEL  Dostępny.

 

Jak widać zmian wiele ma nastąpić , ale mam nadzieje żę będą one dobrze przyjęte i podniosą atrakcyjność programu.

sunmagb1

4 myśli w temacie “SunMAGB — już niebawem

Możliwość komentowania jest wyłączona.