SunESP32Duino —> zajawka

esp32-720x340

Jak już wiecie nowe moduły ESP32 z firmy Espressife  są dostępne, jednakże ich stosowanie przez amatorów ze względu na rozmiary jak i raster padów są utrudnieniem dla amatorów  dlatego …

logo

Właśnie dlatego wraz z firmą elTy.pl, która dostarcza na nasz rynek moduły WROOM-32, oparte o nowe układy ESP opisane tutaj:

ESP32 — BLE WIFI — co trawie piszczy

postanowiliśmy po raz kolejny przygotować płytki ułatwiające używanie ESP32 , ale tym razem inaczej niż w przypadku Wroom-02. Tym razem nie będzie to taki zwyczajny adapter do stykówki lecz rozwiązania poniekąd uniwersalne.  Jako , że prototypy są obecnie w produkcji. Oczekując na nie pozwoliłem sobie zaprezentować obie płytki jakie będą dostępne dla was.


Moduł uniwersalny WROOM-32 v1


wroom32_1

wroomboard_pcb

Ta płytka ma wyprowadzone wszystkie piny ESP32 , ponadto zawiera też stabilizator 3,3V do zasilania modułu , jak też złącze umożliwiające programowanie modułu dla popularnych przejściówek USB -UART opartych o FT232R i podobne jak np:

Pełne dodatkowo umieszczono na płytce też 2 przyciski ułatwiające programowanie ze środowisk ARDUINO i LUA .


ESP32 SunDUINO v1.0


sunduino_esp32

Druga płytka stanowi propozycję dla wielbicieli platformy arduino,  Płytka ESP32 SunDUINO została zaprojektowana w standardzie ARDUINO  tak więc jest zgodna ze standardem pinów jak też i dopasowana do pracy w środowisku Arduino IDE z ESPDuino.  Ponadto zawiera miejsce pod FT232R umożliwiający zaprogramowanie modułu wprost ze środowiska, oraz wyprowadzone wszystkie piny ESP32.  W przypadku wyprowadzenia pinów Arduino starałem się zachować zgodność wyprowadzeń z płytkami formatu Arduino dla starszych modułów ESP8266.


Jest to wstępne przedstawienie płytek gdyż jak wspomniałem są w produkcji. Gdy tylko się pojawią pojawią się też testy i dokładne opisy wraz z listą BOM do samodzielnego montażu. Oczywiście należy pamiętać, że płytki przewidziano do pracy z napięciami 3,3V …

3320-00

Nowe moduły WROOM32 dają ogromne możliwości dzięki wielu fjuczerom , jak też i udostępnieniu dużej ilości pamięci FLASH i wysokiej wydajności nowego układu , ale głównie też dzięki połączeniu WIFI i Bluetooth  co pozwoli realizować niesamowite projekty wielbicielom platformy.

Mam nadzieję że się wam podoba taka forma i że zainteresuję was nowymi możliwościami. Tymczasem pozostaje czekać cierpliwie.

Miłego oczekiwania.

 

3 myśli w temacie “SunESP32Duino —> zajawka

  1. O ty w norkę , świetne !!
    Kiedy będą dostępne ? , I modułów Wroom-32 też brakuje :(
    Poprzednia płytka z Sunduino do Wroom-02 jest świetna, choć prosta. Tu już będzie full wypas i masakra. Świetne płytki naprawdę się zapowiadają extra . Już się doczekać nie mogę :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.