Problemy z zasilaniem ?? — Już nie !

imgres

Firma Maxim ma układ na każdą okazję i dla każdego… Co najmniej jakby czytali w myślach. Tym razem Chciałem wam przedstawić moduły zasilające step-down  DC-DC, produkcji właśnie MAXIM’a , które charakteryzują się niewielkim rozmiarem i wysoką sprawnością …

Maxim_MAXM17504

MAXM bo taki symbol mają moduły zasilające są low-profilowymi urządzeniami typu SIP (System in Package). W ich niewielkich obudowach zintegrowano wiele specjalizowanych układów kontroli zasilania, znajdziemy tam układy przełączania, podwójne kanały N-MOSFET w pełni ekranowane, Cewkę i elementy kompensacyjne. Każdy moduł działa w szerokim zakresie napięć wejściowych :  4.5V do 60V 

Ponadto zapewnia do 3.5A ciągłego prądu na wyjściu.  Zapewnia też doskonałą regulację obciążenia wyjścia jak też zakres napięć wyjściowych w granicach 0.9 – 12V. Dzięki wysokiemu poziomowi integracji układy MAXM znacząco zmniejszają ryzyko złożoności projektu, pozwalają drastycznie zmniejszyć koszty produkcji i można się pokusić iż w elektronice oferują prawdziwe plug-and-play w zasilaniu.

Dostępne układy:

Obudowa układów wygląda na straszną ale układ jest naprawdę prosty w użyciu i wiele spraw rozwiązuje gdy potrzebujemy zasilania do naszych układów  o wysokiej efektywności i energooszczędnych, ale o dużym prądzie wyjściowym.

Jak widać:)

Przechwytywanie

Niemniej niema się co obawiać , a wzory pcb niebawem udostępnię  w formie PDF do termo transferu, a tymczasem schemat  typowego układu wygląda następująco:

Maxim_MAXM17504_blkdia1

oczywiście schemat i resztę danych znajdziemy w nocie układu i na stronie MAXIMA.

Ja dysponuję układami MAXM17504.  Wyniki testów opiszę :) Oczywiście są to nowości Maxima. Firma oferuje też moduły 4, 5 i 6A   wszystko znajdziecie w  sekcji:

Step-Down Switching Regulators

Tymczasem .,.. miłego przeprojektowywania obwodów zasilania :)

 

2 myśli w temacie “Problemy z zasilaniem ?? — Już nie !

    • obecnie tylko na MAXIM Direct Buy gdzie sam kupuję , oraz MOUSER i DIgiKEY i FARNEL
      tanie nie są , ale warto moim zdaniem

Możliwość komentowania jest wyłączona.