OFR 2016 wspomnienia

Przechwytywanie

Kolejna już 3 edycja Opolskiego Festiwalu Robotów odbyła się we wspaniałej atmosferze zabawy i technologi. Poza głównymi tematami festiwalu, którymi były zawody SUMO, Line Follower i Freestyle , były pokazy druku 3D i układania kostki Rubika.

SunDuino startowało w konkurencji Freestyle, ale najważniejsze było spotkanie z przyjaciółmi oraz dobra zabawa.  Robotów było dużo i wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, Wysoki poziom wykonania i zaawansowanej mechaniki pokazał jak wiele można zdziałać i jak cudowne rzeczy tworzyć.  Zarówno sami zawodnicy jak też i odwiedzający mieli co podziwiać, oraz dowiedzieć się wielu szczegółów na temat konstrukcji i użytych algorytmów.

Małą galeria zdjęć :

SS100114

SS100115

SS100117

SS100118

SS100134

Drukarka VERTEX w akcji:)

SS100141

Nasz stolik był chętnie odwiedzany przez oglądających , a córka Nela udzielała technicznych informacji na temat powstawania i programowania robotów.

SS100126

Kolega Stachu prowadzący bloga Blue17 z którym co roku spędzamy czas na OFR wspomagał Nelę szczegółami technicznymi na temat naszych konstrukcji  :)

SS100127

Nasze zabawki na festiwalu:

SS100119

WollE  czyli mały szperacz w technologi druku 3D  kolegi Stacha , oraz BroBOOT

SS100120

okazały się całkowicie ześwirowanymi maszynkami które rozpierzchły się po całym terenie łącznika co powodowało wiele uśmiechów na twarzach odwiedzających :)  tak były całkowicie nieobliczalne i robiły co chciały — często uciekając nam we wszystkie strony :), a to powodowało radość u najmłodszych i gonitwy za uciekinierami :)

SS100122

MIO zachowywał się dostojnie i też cieszył się zainteresowaniem jako zabawka dydaktyczna dla najmłodszych, którego Nela prezentowała bardzo chętnie :

Przechwytywanie

fot. Piotr Wrona – Radio OPOLE

Relacja i wywiady można posłuchać na stronie RADIA OPOLE dla którego odpowiadaliśmy na pytania w programie „Technologia”

Tymczasem nasz COśiek coś nam zwariował i nieudało mu się wystartować w wyścigu , ale za to pojechał na wycieczkę do MAROKA …

SS100121

Miejmy nadzieję że będzie nas godnie reprezentował i spotkamy się z nim za rok :)

Na koniec wspaniałego dnia pełnego ciekawych konwersacji , świetnych konstrukcji oraz wielu ciekawych rozmów pamiątkowe zdjęcie i udanie się do zaciszy warsztatów w celu obmyślenia planu na zawody za rok.

SS100142

SS100146

I tym samym kończę tą małą relację z OFR 2016 , następna za rok.

 

P.S

Brakło mi zdjęcia jednej z ciekawszych konstrukcji która stanęła na podium :) GRATULACJE !!!!!!    w każdym razie nadrobione w plenerze i naturalnym środowisku pajęczaków :)

SS100165

 

Do miłego…