Nowość w ofercie ATNEL :)

logo

Większość zna firmę ze Szczecina prowadzoną przez niezastąpionego Mirosława Kardasia, która nie tylko produkuje świetne zestawy eval dla AVR ale też jest to wydawnictwo, które wydało 2 świetne książki dla amatorów programowania AVR,

Są to:

  1. MIKROKONTROLERY AVR JĘZYK C – PODSTAWY PROGRAMOWANIA [PL] (KSIĄŻKA + DVD)

  2. JĘZYK C PASJA PROGRAMOWANIA MIKROKONTROLERÓW 8-BITOWYCH (KSIĄŻKA + DVD)

Ale oto nadszedł przełom …..    Szanowny kolega Mirek postanowił zrobić nam niespodziankę i do BLUEBOOKA  czyli książki z pozycji 1. zamiast płyty DVD, dodawany jest gadget w postaci ATNEL Pendrive.

75984bb7363132b05186af18d302629b

Ta niewielka niebieska i plastikowa pamięć flash mierzy sobie 4GB pojemnoćci podzielonej na 2 partycje:

Przechwytywanie11

–> Partycja BLUEBOOK zawiera materiał do książki Mikrokontrolery AVR  Język C – Podstawy programowania  (zwanej Bluebook). Znajdziemy tam obszerne materiały, dokumentacje schematy , workspace dla Eclipse z przykładami omawianymi w książce , oraz wiele wiele przydatnych rzeczy.

–> Partycja ATNEL  jest wolna i przeznaczona na potrzeby czytelnika .

Obie mają po 2GB.   Ale to nie wszystko, Pendrive jest tak malutki, że z powodzeniem może też pełnić rolę zakładki do książki.

SS105588

Ta niewielka zmiana zdecydowanie uatrakcyjnia pozycję wydawniczą, zwłaszcza w dobie laptopów i tabletów pozbawionych napędów optycznych. Dzięki czemu materiały i programy z BlueBooka można mieć zawsze pod ręką.

Pendrive jest dodawany do każdego egzemplarza BB obecnie. Doskonałą informacją jest też to, że posiadacz BB z DVD będzie mógł dokupić sobie pendrive’a do własnej książki.

Zaiste Panie Mirosławie to świetna Pozycja i świetny pomysł — czekamy na Pendrive’a do GreenBooka, gdyż smutno BluePenowi samemu bez brata Green :)

Pozostaje mi tylko podziękować za Gadget będący niespodziewajką i nowum na wydawniczym rynku książek o mikrokontrolerach AVR, dodającemu smaczek do i tak świetnej Książki o języku C dla amatorów programowania embeded.

Dziękuję ….

SS105593

Miłego Bluebooka w USB …