Miganie LED — trochę inaczej niż zwykle

Tak wiem nudne jest pisanie programu powodującego miganie diody led podłączonej do mikrokontrolera, ale dziś zajmiemy się właśnie tym  …. wszak zaczynamy od zera na nieznanej nam 16 bitowej platformie :)

Jedna różnica to taka, że nie będziemy tutaj zajmować się miganiem diody takim jak w Arduino czy BasComie na AVR .

Zrobimy to w całkiem odmienny sposób.

Zaczynamy:

Uruchamiamy środowisko CCSv4  i tworzymy nowy projekt CCS o nazwie migaczLED ustawiamy nasz procesor czyli MSP430G2231 i po definicjach projektu tworzymy nowy plik źródłowy  main.c. Teraz gdy mamy już utworzony  projekt i plik źródłowy przystępujemy do pisania programu :

 

Jak widać kod jest prosty , ale zasada  działania nie bardzo  mieliśmy przecież migać diodą :)

Ależ pomigamy na pewno :)

 

Zasada działania:

Zanim skompilujemy i wgramy nasz programik chyba winny jestem wyjaśnienia co do jego działania, wielu pewnie już program wgrało do mikrokontrolera i dziwią się że nie działa – ano nie działa  , nie znaczy to jednak że nie działa całkiem . Jest prawidłowy i miga dioda tylko w odmienny sposób :) zamiast używać do migania pętli  jak to robią wszyscy ja użyłem warunku dla portu P1.4 warunek ten sprawdza czy dotknięto pinu P1.4 jeśli tak to zaświeca diodę czerwoną na porcie P1.0.

Nie wierzysz ??

 

Dotknij palcem P1.4 co się stało — dioda LED się świeci

Więc co to ma wspólnego z miganiem diodą ??  Tyle że jak będziesz sobie pukał palcem w pin P1.4 dioda będzie migać :)

To wszystko na dziś , macie pytania to piszcie w komentarzach  mam nadzieje że się wam podoba ten odmienny sposób migania dioda LED od innych .