LP – Opanować UART

Możliwość przesyłania danych do komputera i ich odbierania przez mikrokontroler  czy to bezpośrednio w programie terminalowym czy też przy pomocy specjalnie napisanego oprogramowania wizualizującego odebrane dane jest bardzo, ale to bardzo przydatna i pożyteczna podczas pracy z mikrokontrolerami.

Nieważne czy używamy AVR czy też PIC czy MSP430 – praca z UARTEM jest przyjemna , przydatna i pozwala na realizacje wielu pomysłów od sterowania urządzeniami po budowę mierników, analizatorów, w których dane odebrane przez UART są wizualizowane przez oprogramowanie na systemie komputerowym. Opanowanie UARTU na płytce Launchpad jest wyjątkowo proste co przedstawię w tym artykule.

 

Powyższy kod jest prosty i chyba nie wymaga omówienia , a komentarze są jednoznaczne , jeśli jednak potrzebujesz wyjaśnienia części kodu czy też całości pisz śmiało poniżej . Dokładniej omówię użycie USI jako UART w następnej części  gdzie opisze  używanie UARTU w trybie HALFDUPLEX . a to już trudniejsze niż wysyłanie określonej liczby bitów.

…..  wysokich transferów. :)