FRDM-KL25Z Zmiana oprogramowania OpenSDA

Kinetis-P27649-64_LQFP_angled-LR

Jak wiadomo nasza płytka  używa OpenSDA całkiem zmyślnego i ciekawego Interfejsu debugowego. Bazując na sterownikach P.E Mikro bardzo ładnie spisuje się ze środowiskiem proponowanym przez Freescale  CodeWarrior…

Na szczęście nie musimy być przywiązani do naszego OpenSDA z P.E  i możemy sobie zmienić oprogramowanie w bardzo prosty sposób na  J-Link OpenSDA  SEGGERA.  co też bardzo chętnie uczyniłem.

Całość jest banalnie prosta i ogranicza się do odwiedzenia strony :

http://www.segger.com/opensda.html

zapoznania się z warunkami i ograniczeniami …. licencyjnymi oraz pobrania pliku:

JLink_OpenSDA.zip

który wypakowujemy na pulpit…  i następnie wgrywamy do naszego FRDM

Samo wgrywanie nowego oprogramowania do naszej FRDM jest bardzo proste i jest opisane i na wyżej podanej stronie SEGGERA jak tez i w dokumentacji producenta Updating the OpenSDA Firmware. Niemniej opiszemy i tutaj dla potomnych:

Mianowicie należy odłączyć zasilanie kabel USB (1), następnie przytrzymać przycisk RESET (2) i podłączyć kabel USB(1) do portu OpenSDA. W ten sposób nastąpi uaktywnienie trybu BOOTLOADERA co będzie sygnalizowane miganiem zielonej diody (3) :

Open SDA

 

Po czym pojawi się nam urządzenie MassStorrage o nazwie BOOTLOADER :

Open SDA

Na niniejszy dysk … kopiujemy nasz plik JLink_OpenSDA.sda  i odłączamy kabelek USB od płytki.  Następnie podłączamy kabelek USB zielona diodka zamiga szybko czym nas poinformuje o zmianie oprogramowania i od tej pory nasze FRDM jest teraz widziane jako JLink OB CDC:

Przechwytywanie

Oczywiście jeśli mamy zainstalowane sterowniki Seggera wraz z opcją Virtual COM

JLink_VCOM_USB_Driver

Co jest opisane na stronie SEGGERA :) Jeśli wszystko wykonaliśmy prawidłowo i mamy wykonaną konfigurację GDB Servera jak opisałem tutaj :

Eclipse Keppler dla ARM — part 2

Nasze FRDM będzie ładnie jak widać współpracować z naszym Eclipse Kepller :)

Miłej zabawy ….