ESP Wroom-32 –> część 1 (SunESP32 Mini Board)

Jest Wigilia wprawdzie , ale i wolny czas od innych zajęć , gdy przygasła pierwsza gwiazdka i spożyte zostały wszelkie pyszności, pozostało po kolędowaniu tylko w ciszy trawić pokarmy … a najlepiej pochylając się nad ulubioną elektroniką ….

Jakiś czas temu prezentowałem wam zajawki 2ch płytek dla ESP Wroom-32 , płytki prototypowe już są fizycznie na miejscu i dziś mogłem się zając montażem SMD i uruchomieniem.

Po wstępnym montażu ze względu na braki niektórych elementów postanowiłem na początek uruchomić Mini Board …

Wstępnie osadzone zostało absolutne minimum , a wiec LDO i wymagane rezystory zworki , dioda led wskazująca zasilanie tak by można było wyrywkowo sprawdzić prawidłowości ..

Moduł odpalił od strzała .. wiec zostały osadzone pozostałe elementy i czas zająć się komunikacją …. z modułem

Brakło tylko kilku goldpinów .. nie zauważyłem że mam brak :) i nie zamówiłem wiec musi poczekać na okres poświąteczny ….  Do komunikacji użyłem EM-USB-01 opartego o układ FT232R

ale SunESP32 Mini Board został zaprojektowany tak by był kompatybilny z wszelkimi dostępnymi przejściówkami USB-UART oraz dostępnymi w sklepie elTY.pl

A cały zestaw po podłączeniu prezentuje się następująco ….

Oczywiście w tym wypadku zasilam sobie układ z 5V , żółta dioda PWR jest tu słabo widoczna , ale układ można też zasilać z 3,3V.  Jako że ESP Wroom-32 pracuje na logice TTL 3,3V , Płytka EM-USB tak została ustawiona dzięki czemu nie trzeba stosować translacji poziomów.  Oczywiście do uruchomienia użyłem mojego programu SunDEBUNAL.  Mini Board komunikuje się na prędkości 115200bps i w moim przypadku jest to COM9.

Komunikacja działa :) Zatem sprawdzamy działanie Uploadu Firmware do testów zalecane przez producenta czyli ESP32 Download Tools:

Jak widać flashowanie również przebiega prawidłowo. Płytka działa doskonale zatem można spokojnie przejść na wyższy poziom … ale o tym w następnej części …


Plan artykułów o ESP Wroom-32

  • Szczegółowy opis SunESP32 Mini Board
  • Przygotowanie środowiska IDE i pierwszy program
  • Uruchomienie ESP32 SunDUINO
  • Szczegółowy opis ESP32 Sunduino
  • Programowanie ESP32 w Visual Studio

Jako przerywniki pojawią się artykuły o modułach GSM/GPRS produkcji AI Thinker czyli A6C i A7


Tymczasem dzięki szanownemu kol. Neil-owi Kolban-owi dostępny jest darmowy ebook o ESP32, który możecie pobrać TUTAJ

Płytki po testach będą dostępne w sklepie elTy.pl

Miłej zabawy i lektury …

 

4 myśli w temacie “ESP Wroom-32 –> część 1 (SunESP32 Mini Board)

Możliwość komentowania jest wyłączona.