Eclipse MARS — Alien edition

Alien-real

 

Alieni są w śród nas, głównie ci z niedalekiego marsa i mam nadzieję że będą pomocni. Niemniej jednak miejmy nadzieję że będą pomocni:)

Zanim jednak się ukaże do pobrania paczka z e, powiem co jest nowego :)  w stosunku do Luny …

Przede wszystkim wiele się nie zmieniło więc wszystkie dodatki są takie jak w Lunie ale ….

maxresdefault

główny nacisk w tej wersji jeszcze nie do końca stabilnego wydania eclipse MARS  został położony na obsługę mikrokontrolerów STM32, tu po raz pierwszy pokazał się napisany przeze mnie gdb server dla ST-Linka :

Przechwytywanie

który jeszcze ma trochę problemów .. np. nie za bardzo chce pracować z  ST-Link/v2  Dongle, który to wynalazek pojawił się w STM32F0 … ale myślę że się uda to poprawić.W każdym razie działa bez problemowo debugowanie i wgrywanie w eclipse poprzez klawisz robala :)

 

Przechwytywanie

 

Oczywiście to tylko wersja testowa serverka GDB:

Przechwytywanie

ale w pełni sprawna jak na razie, ponadto  dołączyłem nowe libsy CMSIS i 2 kompilatory ARM -EABI, są też inne dodatki, jak konfiguracja dla ST-Link Utility też umożliwiająca debugowanie, oraz dla SunDudka … umożliwiający wgranie  programu.

Zapewne ameryki nie odkrywam, ale mam nadzieję że ułatwi wam to życie z ARMami ze stajni STM32, dodatkowo myślę że ucieszy fakt iż jest podtrzymana obsługa Kinetisów  oraz oprogramowania J-Link OpenSDA  i dodany został Processor Expert ,

Teraz pozostaje wam tylko poczekać na informację na G+ o ukazaniu się już paczki …

Przechwytywanie

 

Przechwytywanie

 

Miłego oczekiwania: