Eclipse LUNA – Nightmare Edition


luna_stellar_eclipse_wallpaper_by_dignifiedjustice-d4oe0ns

Nowe Eclipse LUNA zasługuje na info zwłaszcza, że jak zawsze przygotowałem dla embedowców paczuszkę wstępnie skonfigurowaną ale tym razem ….. no właśnie tym razem poszedłem nieco dalej …  ale sami zobaczcie ….

Eclipse zostało nieco zbrandowane , a więc już na starcie wita nas nowym splashem i ekranem powitalnym.

Luna_Welcom

można powiedzieć że to niewiele prawda ?? ale jednak tym razem pozwoliłem sobie połączyć ARM i AVR pod jednym dachem. Tak teraz w jednym eclipse mozemy pisać i pod ARMY i pod AVRY  :)

4234234

Skupiłem się głównie na mikrokontrolerach KINETIS i STM32 , ale niema problemu by tworzyć aplikacje pod inne Cortexy. Niemniej teraz jak widzicie na poziomie wyboru już możemy więcej … znacznie więcej… Tu widzicie przykładowy Blink dla KL25Z z uzyciem cmsis. Oczywiście ta paczka  obsługuje  ST-Linka, OpenSDA i J-Linka. Pozwala to na wiele więcej niż się wydaje :)

Przechwytywanie

Oczywiście sa wymagania które muszą zostać spełnione :) By Luna działała prawidłowo.

SOFT Dodatkowy :

 • ATMEL Toolchain  / WinAVR  – no wiadomo są wymagane do tworzenia i kompilowania aplikacji dla AVR
 • GNU Tools ARM Embeded 4.8 2014q2  lub nowszy  — wymagany dla ARM tu taka mała uwaga wstępna konfiguracja obejmuje ustawienia toolchaina dla 64bit  wiec na poziomie tworzenia projektu należy sobie zmienic jeśli macie wersję 32bit systemu.
 • STM32CubeMX  – należy sobie zainstalować żeby działała prawidłowo perspektywa Cube  umożliwiająca konfigurację graficzną peryferii STM32.

LunaCube

Oczywiście łatwo też mozna tworzyć sobie ustawienia kolorów i wybierać z gotowych już schematów , nap Różowy dla Jaglastego :)

Skiny

 

Ponadto w archiwum z Luną znajdziecie folder SunEXT gdzie umieściłem 3 SunSofty :), które mogą się przydać podczas pracy z Luną.

 1. SunDEBUnal
 2. SunTerminal
 3. SunUSB Control

Mozna je sobie podłączyć jako external Tools  w Eclipse , ja tego wstępnie nie uczyniłem gdyż zależało mi na tym by nie wiązać Luny z Workspacem jak o miało miejsce w przypadku paczki eclipse Hatsune.  A wszystko przez to że ustawienia są przechowywane w workspejsie :(

sunsofty

Dojdzie jeszcze wiele fjuczersów  nie mniej na tą chwilę jest taka wstępna wersja, która trafiła do was do testu za pośrednictwem kanału G+  gdzie wstępnie udostępniłem link do pobierania dla grupy wybrańców. Na tą chwile wydaje się wszystko działać prawidłowo dlatego też będę chciał udostępnić szerszemu gronu tesujących. Mam nadzieję że nie skończycie jak beta testerzy:

fu66l

Gdzie ostatecznie niektórzy skończyli w zamknięciu z powodu trwałego efektu ubocznego zwanego uzależnieniem i odwyk musiał być niestety wprowadzony:

uzal

Jednak udało się i paczka została zatwierdzona:

ae8ddd8439b284deeead6b73a5f8903c

Dzięki czemu……   mogę wam przekazać linka do pobierania tej wstępnej paczki. Chciałem też prosić w tym miejscu o komentarze czy wam się podoba czy wszystko działa oraz o klikanie w gwiazdki przy tym czy tez innych postach znajdujące się pod tytułem na początku każdego arta, a  które wyglądają jak poniżej:

Przechwytywanie

Dla was to nie wiele tylko klik  , a dla mnie informacja że się wam podoba/przydaje to o czym piszę i że ma sens tworzyć dla was dalej.  Inaczej nie będzie potrzeby i sensu marnowania czasu na stronę gdzie zawarte informacje są nikomu nie potrzebne.

Pragnę też nadmienić że STM32CubeMX nie posiada dodanych niektórych procesorów np STM32F100xxx ale jest na  to rada wystarczy pobrać MicroXplorer, starszą wersję STM32CubeMX gdzie są te mikrokontrolery dostępne, jednak nie integruje się on z eclipse i działa jako external tools.

MicroX1

micro2

micro3

 

do pobrania tutaj:

 

I to wszystko …. tym razem :) Miłego Eclipsowania z Luną i stadem wrednych kucyków :)

A tu możecie pobrać paczkę :

Sun Eclipse Luna.7z
Sun Eclipse Luna.7z
Sun_Eclipse_Luna.7z.html
60.3 KiB
56 Downloads
Szczegóły

2 myśli w temacie “Eclipse LUNA – Nightmare Edition

 1. Mam pytanka
  pierwsze – jak robić sobie ustawienia kolorów .
  drugie – jak zainstalować te 3 sunsofty pod external tools.

Możliwość komentowania jest wyłączona.