Coś z niczego — Statyw do telefonu

Telefony komórkowe powoli wypierają kamery i aparaty cyfrowe często mając lepsze parametry od urządzeń kompaktowych.  Koniecznością jest jednak ulepszenie sobie możliwości użytkowych z powodu małej wygody trzymania :) dlatego też mając pod ręką kilka że tak powiem śmieci z podręcznego zlewu postanowiłem ….

Zbudować tani i prosty statyw do filmowania poczynań warsztatowych …   w ten sposób trzeba było odnaleźć coś co się nada do tego celu. Wybrałem się zatem do centrum chińskiego i tam znalazłem odpowiedni kijek:

Twór typowo chiński na kilometr widać że to badziewo :) zresztą za 5 złotych  polskich  raczej nie spodziewamy się nic dobrego , ale … no właśnie o to nam chodziło :) bowiem i tak musimy go nieco bardziej popsuć :)   Następna rzecz to równie chińska i beznadziejna 3 ręka :)

 

Model ten jest beznadziejny i kosztuje jakieś 8pln  …. u mnie na wiosce  wiec kupujemy i psujemy :)  Do rzeczy….

 

W przypadku kijka: Najpierw zrywamy piankę z uchwytu i pozbywamy się przycisku z przewodem bo i tak nie działa …. potem z 3 ręki wysuwamy poziomy pręt z uchwytami . a z kijka wyciągamy 2 elementy teleskopu. Teraz uzyskujemy średnicę wewnętrzną odpowiednią do nasunięcia na uchwyt kulowy jaki nam został  po wyjęciu ramienia.  Aby nam nie ruszało sie i nie spadało możemy dać 2 krople kleju SuperGlue.

Tym sposobem mamy teleskopowe ramię z 4 stopniami swobody …   Oczywiście obecnie jest nieco krótsze … ale  spełnia swoją role gdyż możemy wygodnie ustawić nasz telefon na stole i filmować obiekty ..

A tak się prezentuje całość ….

I tym sposobem za ok 15pln mamy świetny statyw do telefonu ułatwiający robienie zdjęć i filmów w zaciszu warsztatowym. mały i poręczny , nie zajmujący dużo miejsca.

Czy to duża kwota ?

Nie specjalnie … , a użyteczność wielka , nawet nakłady pracy są nie duże i nie wiele wymagają zdolności manualnych …

Czy warto ??

Myślę że tak :) , a resztę osądźcie sami :)

 

2 myśli w temacie “Coś z niczego — Statyw do telefonu

Możliwość komentowania jest wyłączona.